متخصص مغز و اعصاب و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روزه گرفتن مبتلایان به بیماری ام. اس، به شرایط فردی این دسته از بیماران بستگی دارد.
 
سعید شاه بیگی در گفت و گو با ایرنا افزود: بیماران ام اس در طول روز، خیلی سریع دچار خستگی می شوند بطوریکه بنا به اظهارات اینگونه بیماران، یک ربع فعالیت آنان، مانند یک روز فعالیت افراد دیگر است.
وی اظهار داشت: بیماران ام.اس نیاز به انرژی زیادی برای روزه گرفتن دارند بنابراین روزه داری به این دسته از بیماران توصیه نمی شود چراکه موجب افزایش خستگی و کاهش انرژی و کارآمدی آنان می شود.
این عضو انجمن ام اس خاطرنشان کرد اما اینکه بطور مطلق گفته شود روزه برای مبتلایان ام. اس ضرر دارد، درست نیست چراکه روزه گرفتن در برخی از مبتلایان ام.اس، تاثیر بسیار مطلوبی بر روح و روان آنان دارد.
شاه بیگی گفت: باتوجه به اینکه تقویت وضعیت روانی بیمار یکی از مهمترین ارکان درمان است و وابستگی معنوی و روزه داری، آلام ناشی از بیماری را کاهش می دهد به گروهی از بیماران ام . اس توصیه می شود روزه بگیرند.
وی افزود: روزه در مبتلایان به ام.اس، پاسخ روشن و قطعی ندارد و این هنر پزشکان است که توانایی گرفتن یا نگرفتن روزه در مبتلایان به ام.اس را تعیین کنند.
ییماری ام اس نوع بیماری است که بخش های مختلف مغز و سیستم نخاعی را درگیر می کند؛ تاری دید و درگیری های حسی مانند گزگز کردن، مورمور شدن و خواب رفتن اعضای بدن -مانند انگشت شصت- بیش از 24 ساعت از نشانه های بیماری ام. اس (مولتیپل اسکلروزیس) است.