ام اس سفر را تعطیل نمی‌کند

 

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که سفر علاوه بر این‌که می‌تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد، فواید دیگری هم برایتان خواهد داشت؛ دور بودن از برنامه‌های معمول زندگی روزمره و لذت کشف نکته‌های جدید همه با هم به شما کمک خواهد کرد روزهایی متفاوت را تجربه کنید.

مقصدتان را با دقت انتخاب کنید

وقتی می‌خواهید مقصد سفرتان را انتخاب کنید و روزهایی را همراه با هیجان‌ در سرزمینی جدید بگذرانید، بهتر است کمی بیشتر دقت کنید؛ چون معمولا متخصصان، سفر به مناطق گرم و استوایی را به این افراد توصیه نمی‌کنند.

حدود دوسوم بیماران مبتلا به ام‌اس از گرما رنج می‌برند و در صورت قرار گرفتن در چنین شرایطی ممکن است نشانه‌های بیماری‌شان تشدید شود، بنابراین اگر شما هم از این گروه هستید، بهتر است از سفر به مناطقی با آب‌ و هوای گرم و مرطوب اجتناب کنید. علاوه بر این آفتاب گرفتن و ماندن زیر آفتاب به مدت طولانی نیز می‌تواند برای این بیماران دردسرساز شود.‌عملکرد این بیماری در بدن به میزان قابل توجهی با گرمای هوا در ارتباط است. بنابراین تا جایی که امکان دارد از قرار گرفتن در معرض تغییرات شدید آب و هوایی خودداری کنید.

اما باید بدانیم واکنش تمام افراد هم مانند یکدیگر نیست؛ بنابراین تجربه شخصی و شدت بیماری‌تان می‌تواند در تصمیم‌گیری و انتخاب مقصد به شما کمک کند.

توصیه‌هایی برای سفر با ام ‌اس

تقریبا همه ما احتیاج داریم گاهی به شهر و کشوری جدید سفر کنیم؛ چه برای گذراندن تعطیلات، چه برای کار و فعالیت تجاری یا دیدن دوستان و آشنایان، اما اصل سفر در این بیماری به شدت بیماری و ناتوانی فرد مبتلا به ام‌اس بستگی دارد، اما فراموش نکنید به طور حتم می‌توان با اقداماتی خاص سفری مناسب و بدون استرس برنامه‌ریزی کرد و روزهای سفر را با خاطر‌اتی خوب و خوش پشت سر گذاشت.

قبل از هر چیز بهتر است کسانی را که لازم است ـ شرکت هواپیمایی، آژانس مسافرتی و... ـ از بیماری خود مطلع کنید. شاید لازم باشد برای حمل صندلی چرخدار یا سایر لوازم مورد نیاز سفر اقداماتی صورت گیرد. همراه داشتن کارتی که نشان‌دهنده بیماری است نیز می‌تواند به این افراد کمک کند.‌

همچنین باید دقت کنید برای روزهای سفر به اندازه کافی دارو همراه ببرید و البته در شرایط صحیح آنها را نگهداری و حمل کنید. برای ایجاد شرایط مناسب نگهداری دارو، بهتر است از قبل اطلاعات بروشور آن را مطالعه و با پزشک مشورت کنید.‌برای آسایش و راحتی بیشتر نیز در هتل یا مکانی اقامت کنید که از هر نظر با شرایط شما هماهنگ باشد تا هیچ مشکلی ایجاد نشود. به عنوان مثال اگر در راه رفتن مشکل داشته باشید و اتاق شما در طبقات بالای هتلی بدون آسانسور باشد متوجه سختی شرایط خواهید شد. وجود یخچال در اتاق نیز برای نگهداری داروها ضروری است که باید به فکر آن نیز باشیم.

بنابراین از قبل برای داشتن سفری خوب و آرام برنامه‌ریزی کنید، ولی هیچ وقت ام‌اس را بهانه‌ای برای کنار گذاشتن سفر ندانید.

/ 2 نظر / 140 بازدید
ابراهیمی

سلام هرهفته امبول داریم چنانچه مسافرت بیشتر طول بکشه تکلیف چیست ازکجاوچطور تهیه کنیم

شکوفه

سلام تنها استرسم تو سفر حمل امپولای روزانمه.ای کاش یه وسیله ای واسه این کار بود.