تاری دید و کاهش حس لامسه از علایم هشدار دهنده ابتلا به «ام اس» است

نایب رییس انجمن ام اس گفت: تاری دید یکی از علایمی است که فرد با احساس آن‌ باید مشکوک به ابتلا به ام اس شود به گونه‌ای که به مدت دست کم 24 ساعت حس کند که از پشت شیشه کدر به محیط نگاه می‌کند.

دکتر محمد علی صحراییان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، گفت: به احساس دیدن اشیاء از پشت شیشه کدر ، التهاب عصب چشمی می‌گویند و فرد مبتلا به آن باید به پزشک مراجعه کند. در کل علایم حسی شایع‌تر از علایم بینایی ام اس است. سوزن سوزن شدن اندام‌ها و همزمان با آن کاهش حس لامسه از جمله اختلالات حسی ناشی از ابتلا به ام اس است.

وی درباره شایع‌ترین نوع ام اس گفت: شایع‌ترین نوع ام اس در ایران و جهان نوع عود کننده و بهبود یابنده است به گونه‌ای که تقریبا 85 درصد مبتلایان به این بیماری در ایران در شروع بیماری خود این نوع ام اس را تجربه می‌کنند و تعدادی از بیماران ممکن است پس از سال‌ها به نوع پیشرونده ثانویه دچار شوند.

نایب رییس انجمن ام اس افزود: این بیماری در حدود 10 درصد از بیماران با نوع پیشرونده اولیه آغاز می‌شود. شایع‌ترین علایم این بیماری حسی و بینایی است.

صحراییان در پایان در توضیح انواع بیماری ام اس گفت: نوع عود کننده و بهبود یابنده، نوعی از ام اس است که بیماری فرد با حملاتی به صورت تشدید علایم عصبی مانند تاری دید و اختلال در دید یا اختلال حرکتی شروع می‌شود. در نوع پیشرونده ثانویه، بیمار هیچ حمله‌ای را تجربه نمی‌کند اما بیماری او به آرامی پیشرفت می‌کند. در نوع پیشرونده اولیه بیماری از ابتدا با پیشرفت علایمی مانند ضعف اندام‌ها آغاز می‌شود.

/ 3 نظر / 91 بازدید
پری پارسا

با تشکر از اطلاع رسانی دقیق تان . با توجه به این امر مهم که بیشتر افراد جامعه با اینترنت کار نمی کنند واکثرقریب به اتفاق کاربران نیز تا زمانی که یا خود ویا یکی از نزدیکانشان به مشکلی مبتلا نشوند انگیزه ای برای پی گیری مستمر آن ندارند ، ای کاش می شد ازاین دست اطلاع رسانی ها در رسانه هایی که مخاطب بیشتری دارند نیز ارائه شود تا این بیماری وسایر بیماری های مخوف در مراحل اولیه شناخته شده وهم زودتر درمان شوند وبه آغوش گرم خانواده ها برگردند وهم با هزینه کمتر بیماران بیشتر درمان شوند

اناهیتا

[گل][گل][گل]دس شمامخسی[گل][خنده]

neda

افرادی که امپول بتافرون ب 1 را استفاده میکنند در چه مرحله ایی از بیماری ام اس هستند؟